Start· Zasady· Czarne historie· Czarne historie junior· Twórcy· Linki· Kontakt

Twórcy


Holger Bösch przestraszył się niemiłosiernie, przynajmniej przez kilka sekund, gdy w 1964 roku w Górach Hercu został po raz pierwszy wystawiony na mroczne tajemnice świata. Uczęszczając do różnych szkół, szybko zyskał opinię wspaniałego bajarza, zwłaszcza pośród nauczycieli, którzy niestety nie byli tym faktem wielce zachwyceni.
W 1984 podczas wizyty w Izraelu spotkał wreszcie ludzi, którzy chcieli usłyszeć jego opowieści. Podczas zbiorów jabłek w palącym słońcu wraz ze swoimi przyjaciółmi opracował pierwsze tajemnicze historie.
Zaczął je zbierać i wymyślać nowe. Pewnego wieczoru podczas rozwiązywania tajemnic ze znajomymi, wspaniała nazwa dla takiej kolekcji spadła na niego jak grom z jasnego nieba (lub skądkolwiek biorą się takie nazwy): Czarne historie.

Bösch żyje wśród swych Czarnych historii od 1988 roku, ciągle wymyślając nowe zainspirowane chaosem dzisiejszego świata - i tak ostatecznie został największym mistrzem tajemnic.

Mężczyzna ten nie jest zapewne kimś, kogo chcielibyście spotkać w nocy...Bernhard Skopnik studiował projektowanie graficzne i rysunek na Akademii Sztuk Pięknych w Kassel. Od 1985 pracuje jako niezależny grafik i ilustrator. Wcześniej przygotowywał historie obrazkowe oraz ilustracje dla magazynów oraz wydawców podręczników szkolnych.

Jedno jest pewne: nikt nie zilustrowałby Czarnych historii w tak czarnych klimatach jak on!
Andrea Köhrsen urodziła się w 1971 roku na północy Niemiec i studiowała projektowanie komunikacji na Muthesiusschule w Kilonii. Od narodzin swojej córki w roku 2003 pracuje na zlecenie jako projektantka i autorka tekstów. Chociaż nie jest przesądna, żywi głębokie podejrzenie, że w jej domu mieszka jakiś poltergeist. Stale przepalają się w nim żarówki, książki spadają z regałów, niewidzialne ręce ciągle podkradają z biurka gumki do mazania...


Było ciemno, świecił jasny księżyc, kiedy w 1981 roku Nicola Berger po raz pierwszy poczuła przepiękny zapach powietrza Dolnego Renu. Aby nie wędrować zbyt daleko, postanowiła iść na studia na Uniwersytet Duisburg-Essen. Tytuł magistra uzyskała nie dzięki opowiadaniu historii wywołujących gęsią skórkę, ale w dziedzinie germanistyki i amerykanistyki. Dziś Nicola Berger pracuje jako niezależna dziennikarka, autorka, lektorka i specjalistka PR.


Corinna Harder i Jens Schumacher są ekspertami w dziedzinie dobrej rozrywki. Wspólnie stworzyli serię kryminałów-zagadek, które zdobyły międzynarodową popularność. Są też autorami licznych tytułów popularnonaukowych, książek dla dzieci, a także dwóch fascynujących edycji Czarnych historii. Dokładnie w momencie narodzin Corinny zegarek na ręce jej babci stanął w miejscu. Co to miało oznaczać? Nie wiemy. Przynajmniej jeszcze nie... Corinna wcześnie odkryła w sobie żyłkę do rozwiązywania kryminalnych zagadek. Już w młodości założyła znany w całej Europie Klub Detektywów, który szybko się rozrósł i w roku 2002 został przez organizację Deutsches Kinderhilfswerk odznaczony Dziecięcą Nagrodą Kulturalną.


© 2024 G3 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. wszelkie prawa zastrzeżone